1 - МОЦАРЕЛЛА
Назва сиру походить від італійського слова mozzare , що в перекладі означає " обріз " . У давнину сировари вручну замішували кисле молоко , доводячи його до стану тесту і розтягуючи суміш. " Розрізаючи " вручну розкатаний "багет" з буйволячого молока , вони формували куля , вимочували його в розсолі і витримували до отримання щільної структури сиру. Моцарелла , як і інші сири , багата білками , вітамінами і мінеральними солями. Вона також багата ензимами , які благотворно впливають на мікрофлору кишечника і корисними бактеріями ( 750-800 млн на 1 г продукту).
2 - МАНГОЛЬД
Або листова буряк . Набагато більш ароматний ніж шпинат , мангольд можна використовувати в будь-яких стравах , де потрібна свіжа зелень. Додавайте жменю листя в ранкові зелені смузі , це заповнить недолік клітковини і позитивно позначиться на травленні і фігурі.
3 - МОРКОВЬ
Інтетерсно , що у вареному вигляді в моркві міститься майже вдвічі більшу кількість антиоксидантів (вітамінів А , Е , С і селену ) , ніж у сирому. Морквяний сік очищає кров , виводить токсини з організму і нормалізує обмін речовин , покращує травлення. Антиоксиданти в моркві зміцнюють імунну систему організму , стимулюють зростання здорових клітин. Готуємо морквяні пироги , робимо свіжовичавлені соки і просто їмо порізану моркву як корисний перекус .
4 - ЯЙЦЯ
Самий простий, швидкий , поживний і смачний варіант сніданку . З яєць готуємо фрітата і омлети , якщо є час - класичний англійський сніданок , а також печемо пироги . Наприклад , яблучні .
5 - кардамон
Кардамон , доданий в каву або чай , нейтралізує негативний вплив кофеїну на наднирники , має антимікробні властивості , а ще діє як легкий афродизіак. Корисний при кашлі і дихальної недостатності , знімає симптоми нудоти. При всій різноманітності корисних властивостей , кардамон просто одна з найбільш ароматних прянощів. Додаємо в гарячі напої , десерти , вершкові і сирні муси , запіканки , шийки .
6 - АВОКАДО
Авокадо - мабуть найкращий джерело мононенасичених жирів. Тих , які необхідні організму для підтримки деяких життєво важливих функцій. Жирні кислоти запобігають утворенню тромбів в артеріях , зміцнюють кістки і володіють антиракові властивості .
7 - ХУРМА
Хурму ми цінуємо за високий вміст провітаміну А , вітамінів С і Р , а також мікроелементи (калій , залізо , фосфор , кальцій , магній) . Як і всі помаранчеві фрукти , хурма багата антиоксидантами , які уповільнюють процеси старіння і усувають запальні процеси в організмі , має антимікробні властивості . Високий вміст дубильних речовин і клітковини надає протизапальну дію на слизову оболонку кишечника і нормалізує його моторику . Тобто , травний тракт буде працювати як належить і в повному здоров'ї.
8 - ПАСТЕРНАК І ІНШІ корінні
Багато з улюблених раніше овочів і коренеплодів зараз , на жаль , не користуються великою популярністю. І дуже даремно . Вони поживні , корисні, різноманітні в смаку. Роздавлений селера з чебрецем , крем -суп з пастернаку , салат з топінамбура з гірчицею - і це тільки саме початок. Коренеплоди - відмінний спосіб урізноманітнити меню в холодну пору року.
9 - КОРИЦЯ
Корицю прийнято вважати однією з найдавніших прянощів , приправа - висушена кора вічнозеленого дерева Cinnamomum активним препаратом. У продажу можна зустріти як згорнуті цільні трубочки шматків кори , так і прянощі в молотом вигляді , як порошок. Використовуємо в десертах і випічці , маринадах для червоного м'яса , кашах , додаємо в гарячі напої і кава , страви з гарбуза і айви , корисні десерти.
10 - МАСЛО з кісточок винограду
У такому маслі немає холестерину , багато вітаміну Е і жирних кислот. Олія виноградних кісточок виготовляють з кісточок , що залишаються у виноградному макусі після віджимання соку. Їх відокремлюють від вичавок і обережно висушують в центрифугах , після чого розчавлюють і віджимають олію. Має ніжний , легкий смак з нотами свіжої трави , володіє красивим блідо - зеленим кольором. Важливо - у масла висока температура розкладання , що робить його зручним для смаження при високих температурах.