Вам цікаво дізнатися, що таке ненасичені жирні кислоти?
У цій статті ми розповімо про те, якими вони бувають, і яку користь несуть для здоров'я. Жири в людському організмі відіграють енергетичну роль, а також є пластичним матеріалом для будівництва клітин. Вони розчиняють ряд вітамінів і служать джерелом багатьох біологічно активних речовин. Жири сприяють підвищенню смакових якостей їжі і викликають відчуття тривалого насичення. При нестачі жирів в нашому раціоні можуть виникнути такі порушення в стані організму, як зміни з боку шкіри, зору, нирок, ослаблення імунологічних механізмів та ін.
В експериментах, проведених на тваринах, було доведено, що недостатня кількість жирів в харчовому раціоні сприяє скороченню тривалості життя. Жирні або аліфатичні монокарбонові кислоти присутні в рослинах і тваринних жирах в етерифікованих формі. Вони діляться на два типи залежно від хімічної структури і зв'язки насичених і ненасичених жирних кислот. Останні також діляться на два типи - мононенасичені і поліненасичені жири.
Типи ненасичених жирних кислот
Ненасичені жирні кислоти - це жирні кислоти, які містять, принаймні, одну подвійну зв'язок у ланцюзі жирної кислоти. Залежно від насиченості, вони діляться на дві групи: мононенасичені жирні кислоти, що містять одну подвійну зв'язок; поліненасичені жирні кислоти, що містять більше ніж одну подвійну зв'язок. Обидва типи ненасичених жирів переважно міститься в рослинних продуктах. Ці кислоти вважаються більш здоровими, ніж насичені жирні кислоти. Справді, деякі з них мають здатність знижувати рівень холестерину і кров'яного тиск, тим самим зменшуючи ризик серцевих захворювань. Лінолева кислота, олеїнова кислота, мірістолеіновая кислота, пальмітолеіновая кислота та арахідонова кислота - ось деякі з них.
Продукти, що містять мононенасичені жирні кислоти
Оливкова олія
Горіхове масло
кунжутне масло
ріпакова олія
олія соняшникова
авокадо
мигдаль
горіхи
кешью
арахіс
масло
Продукти, що містять поліненасичені жирні кислоти
Кукурудзяна олія
Соєва олія
Лосось
Льон
насіння кунжуту
соєві боби
насіння соняшнику
волоські горіхи
Переваги ненасичених жирних кислот
Існує кілька переваг, які несуть нашому здоров'ю ненасичені жирні кислоти. Харчові продукти, що містять мононенасичені або поліненасичені жири, вважаються більш здоровими в порівнянні з тими, що містять насичені жирні кислоти. Справа в тому, що молекули насичених жирних кислот, потрапляючи в кров, мають тенденцію зв'язуватися один з одним, що призводить до утворення в артеріях бляшок. У свою чергу, ненасичені жири складаються з великих молекул, які не будують сполук у крові. Це призводить до їх безперешкодному проходженню через артерії. Основною перевагою ненасичених жирів є здатність знижувати рівень «поганого» холестерину і тригліцеридів, в результаті знижується ймовірність серцевих захворювань, таких як інсульти та інфаркти. Зрозуміло, практично неможливо усунути всі насичені жири з раціону, але багато з них можна замінити ненасиченими жирами. Наприклад, перехід на оливкову або рапсове масло для приготування їжі може в значній мірі зменшити споживання насичених жирів. Дієтичні жири містять жиророзчинні вітаміни, такі як вітамін А, D і Е, які необхідні для підтримки хорошого здоров'я. Вітамін А і Е є антиоксидантами і допомагають підтримувати імунну систему таким чином, щоб ми залишалися здоровими. Вони також допомагають в циркуляції крові та запобіганню утворення бляшок в артеріях. Вітамін D необхідний для росту і розвитку кісток і м'язів. Інші переваги ненасичених жирних кислот: мають антиоксидантну дію; мають протизапальну дію; знижують артеріальний тиск; знижують ризик деяких ракових захворювань; покращують стан волосся і шкіри; покращують плинність крові (профілактика утворення тромбів) Важливо: жири, споживані в їжу, обов'язково повинні бути свіжими. Справа в тому, що жири дуже легко окислюються. У несвіжих або перегрітих жирах накопичуються шкідливі речовини, які служать подразниками для ШКТ, нирок, порушують обмін речовин. У дієтичному харчуванні такі жири категорично заборонені. Добова потреба здорової людини в жирах становить 80-100 грам. При дієтичному харчуванні якісний і кількісний склад жирів може змінюватися. Знижена кількість жирів рекомендується вживати при панкреатитах, атеросклерозі, гепатитах, діабеті, загостренні ентероколітів, ожирінні. При виснаженні організму і в період відновлення після тривалих хвороб, навпаки, рекомендується збільшувати денну норму жирів до 100-120 грам. Сподіваємося, що дана інформація була корисною. Бережіть себе і своє здоров'я!
http://telegraf.com.ua/zhizn/zdorove/723699-chto-takoe-nenasyishhennyie-zhirnyie-kislotyi-i-chem-oni-poleznyi.html